PM: Sotsiaalliberaalid ei taha poliitilist välireklaami

11. oktoober 2004, 08:13

Homme tuleb Riigikogus esimesele lugemisele sotsiaalliberaalide saadikurühma esitatud eelnõu poliitilise välireklaami keelamiseks.

Sotsiaalliberaalide saadikurühma ettepanek on keelustada avalikus kohas valimisagitatsiooniks üles seatud poliitiline välireklaam, sealhulgas trükised, maalingud ja näopildid, kirjutab Postimees.

Eelnõu ühe algataja Mark Soosaare sõnul reostavad poliitilised hiigelplakatid visuaalselt linna- ja maastikupilti. Sotsiaalliberaalid põhjendasid ainult ühe reklaamiliigi ära keelamise soovi sellega, et avalikku ruumi üles seatud välireklaami puhul pole inimestel võimalust seda mitte vaadata, sest plakatid jäävad sundkorras nende vaatevälja.

'Teiselt poolt on see saanud viisiks, kuidas endale rahaga võimu osta,' leidis Soosaar. Sotsiaalliberaalide hinnangul on välireklaamile kulutatud kümned miljonid kroonid esiteks mõttetu raiskamine ning teisalt võimaldab see teistest rohkem raha poliitilisele välireklaamile kulutanud erakonnal osta kokku suurema koguse poliitiliselt teadmatute inimeste hääli.

Respublikaanist Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul hindas komisjon reedel eelnõu ebaküpseks. Ka valitsuse ettepanek on lükata see esimesel lugemisel tagasi.

'Mõistlikud piirangud on otstarbekad ja kaugemas plaanis võiksime liikuda avalike kulude suurema kokkuhoiu suunas, ent limiteeritud käskude ja keeldude kehtestamise järele ma Eesti ühiskonnas vajadust ei näe,' ütles Reinsalu, kelle sõnul läheb reklaami piiramine sel kujul vastuollu ka ettevõtlus- ja sõnavabadusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing