Venemaa on uuest aastast G-8 eesistujaks

Gert D. Hankewitz 02. jaanuar 2006, 15:21

Uuest aastast on maailma juhtivaid demokraatlikke töösturiike koondava G-8 eesistujaks esmakordselt Venemaa, vahendab Eesti Päevaleht Online. BBC-d.

Eesistujana on Venemaa presidendil Vladimir Putinil võimalus rõhutada Venemaa olulisust rahvusvahelistes suhetes.

Globaalne energiavarustus on arvatavasti Venemaa eesistumise ajal üks olulisimaid küsimusi ning Venemaa püüab rõhutada oma nafta ja gaasi tähtsust.

?Moskva loodab kasutada oma energiavarusid veenmaks lääneriike, et tegemist on tähelepanu vääriva mängijaga,? ütles Heritage Foundationi Moskva juht Jevgeni Volk Mosnews?ile.

BBC teatel püüab Putin näidata teistele G-8 liikmetele, et nende majandused võivad olla küll Venemaa omast kordades suuremad, kuid nad vajavad seal peituvaid loodusvarasid.

Lisaks, pöörab Putin eesistumise ajal tähelepanu ka võitlusele terrorismiga. Aafrika arengu kõrval peab Putin oluliseks ka endistes Nõukogude Liidu riikides elavaid abivajajaid.


G-8 liikmeteks on Kanada, Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Jaapan, Suurbritannia, Ameerika Ühendriigid ja Venemaa. Venemaa on välja jäetud suurriikide finantsküsimuste aruteludelt, mis toimuvad G-7 kohtumiste raames, kuna tegemist pole olulise majandusliku jõuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing