EPL: ETV ja Eesti Raadio ühendamine ummikus

16. jaanuar 2006, 07:43

Valitsusliidu erimeelsuste tõttu kipub luhtuma rahvusringhäälingu loojate eesmärk, mille järgi ETV ja Eesti Raadio lõpetavad tegevuse 2007. a 1. jaanuariks.

Ühtse ringhäälingu moodustamine on hetkel takerdunud kahe ministeeriumi vastasseisu, millele ei paista niipea lahendust tulevat. Justiitsministeerium tegi äsja maatasa kultuuriministeeriumi pakutud uue rahvusringhäälingu seaduse eelnõu, millele tuginedes saaks kaks meediakanalit ühendada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Minister Rein Langi allkirja kandev dokument on eelnõu aluspõhimõtete suhtes hävitav. Justiitsministeeriumi hinnangul on pakutud tekst iganenud ning viiks vaid ETV ja ERi mehaanilise liitmiseni, uuendamata ringhäälingu toimimist. Kriitika alla langevad nii ringhäälingu juriidiline staatus, ?problemaatiline? rahastamisskeem kui ka ringhäälingunõukogu puudutavad sätted, mis ei tagavat poliitilist sõltumatust.

Veebruari algul kohtuvad Lang ja kultuuriminister Raivo Palmaru põletava teema arutamiseks ringhäälingunõukoguga. Langi kinnitusel on kokku lepitud ministeeriumide jõudude ühendamine ja uue eelnõu koostamine. ?Loomulikult peetakse kinni koalitsioonileppest ja tehakse täna selle nimel koostööd, et uus seadusetekst valmiks nii kiiresti kui võimalik,? sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing