Börsiülevaade: Klementi aktsia seitsme aasta kõrgtasemel

16. jaanuar 2006, 10:09

Klementi aktsia on veidi enam kui nädalaga jõudnud tõusta viimase seitsme aasta kõrgeima tasemeni.

Kui terve 2005. aasta kõikus rõivatootja- ja jaemüüja väärtpaber enam vähem stabiilselt 1,8-2,2 euro vahel, siis möödunud reedeks oli aktsia välja roninud 2,52 euroni (39,43 kroonini).

Käivet oli reedel koguni 60 000 aktsia jagu. Viimaste aastate jooksul on tugevaimalt kaubeldud Klementi aktsiatega vaid möödunud aasta 4. augustil, mil omanikku vahetas 188 000 väärtpaberit.

Suur huvi Klementi vastu on üllatav.
Viimane tõsisem uudis tuli ettevõtte kohta tuli möödunud aasta 16. detsembril, mil raporteeriti oma kinnistute müügist.

Ehkki kinnisvaratehingust saab firma 16,6 miljonit krooni erakorralist kasumit ja parandab veidi oma ülisuure võlakoormaga bilanssi pole see Klementi jaoks lahendus vaid pigem raske majandusliku olukorra tõttu toimunud sundkäik.

Alates 2002. aasta algusest on firma saanud kokku 75 miljonit krooni kahjumit. Vaid kolm kvartalit on lõpetatud plusspoolel.

Miks siis Klementi aktsia on korralikult liikunud?
Ettevõtte aktsiat on suhtelist kerge liigutada. Esiteks on firma turuväärtus vaid 60-70 miljonit krooni. Teiseks on vabalt kaubeldavate aktsiate hulk suhteliselt väike.

Ning mis peamine - Tallinna börsile on hakanud mängima päris palju spekulante, kes investeerivad igasse aktsiasse mis liigub, ehk millega võib hea õnne korral kiiresti veidi raha teha. Samas võivad ettevõtte aktsiad osta ka pikaajalised riski armastavad investorid, kes võtavad Klementit kui loteriipiletit. Ehk tabab Klementit Baltika saatus vähemalt osaliselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing