Eesti Pank: eesmärgiks on endiselt liituda eurotsooniga 1.jaanuaril 2007

20. jaanuar 2006, 11:13

Eesti Panga teatel on Eesti eesmärgiks on endiselt võtta euro kasutusele 1. jaanuaril 2007.

?Oleme sellest hästi teadlikud, et hetkel Eesti tõesti ei täida kriteeriumi, kuid oluline on seis hindamise hetkel,? ütles Eesti Panga avalike suhete juht Janno Toots. ?Pealegi alates 2006. aasta teisest kvartalist on oodata Eestis inflatsioonitempo alanemist.'

Tootsi sõnul ei väida ELi rahandusvolinik Joaquin Almunia, et Eesti ei saa liituda euroga plaanipäraselt, vaid viitab hetke probleemidele. 'Rõhutame, et inflatsiooninäitaja hindamine toimub mitte enne kui aasta keskel, mil Eesti on olnud nõutud kaks aastat ERM2-s ehk euro ooteruumis,? ütles Toots.

?Praegu on eesmärk nii valitsusel kui ka Eesti Pangal liituda euroga 1. jaanuaril 2007,? lisas Toots.

Euroopa Komisjon (EK) ja Euroopa Keskpank avaldavad regulaarselt nn lähenemisaruandeid, milles hinnatakse majandus- ja rahaliitu pürgivate liikmesriikide majanduslikku ja õiguslikku lõimumist euroalaga.

Täpne hindamishetk on praegu teadmata. EP hinnangul valmib järgmine aruanne 2006. aasta suvel-sügisel. Vastavalt Euroopa Ühenduse asutamislepingule otsustab riigi euroala liikmeks saamise 2/3 häälteenamusega Euroopa Liidu Nõukogu. Ettepaneku otsuseks teeb EK.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing