Maksu- ja Tolliamet: maksukuritegevus on muutumas üha enam projektipõhiseks

Gert D. Hankewitz 02. veebruar 2006, 10:47

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakond saatis 2005. aastal prokuratuuri 131 kriminaalasja 226 kahtlustatavaga, nendest 31 olid maksupettused.

Maksupettuste kogukahju oli kokku üle 128 miljonit krooni.

Lõpule viidud kriminaalasjadest olid 14 seotud narkokuritegudega ja 86 salakaubaveo ning alkoholi, kütuse ja tubakatoodete ebaseadusliku käitlemisega. Lisaks hoiti eelnimetatud asjades ära enam kui 20 miljoni kroonise kahju tekkimine riigile. Tekitatud kahjude laekumise tagamiseks on prokuratuuri saadetud kriminaalasjades uurijad arestinud kahtlustatavate varasid enam kui 26 miljoni krooni väärtuses.

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna 2005. aasta märksõnadeks olid töö arvevabrikutega, mitmed narkootiliste- ja lähteainetega seotud avastused ning illegaalse sigaretitootmise sulgemine. Samuti on Maksu- ja Tolliameti uurimisosakond pööranud kõrgendatud tähelepanu just ennetavale tegevusele ja selle kaudu ebaseadusliku tegevuse varasemale avastamisele, mis ei võimalda õigusrikkujatel kauakestvat ja mahukat pettust. Seda iseloomustab ka näitaja, et võrreldes 2004. aastaga on tõusnud prokuratuuri saadetud kriminaalasjade hulk ja keerukus, samas on kogukahju prokuratuuri saadetud kriminaalasjades väiksem, kui 2004. aastal saadetud materjalides.

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna juhataja Enriko Aav ütles, et 2005. aastat iseloomustavaks suunaks oli kuritegeliku käitumise muutumine järjest enam lühiajaliste projektide põhiseks. Seda eelkõige selleks, et vähendada vahelejäämise riske. 'Samuti on täheldatav tendents, et õigusrikkujad on hakanud kasutama enam konspiratsioonivõtteid ja täiustama pettusskeeme, mis teeb kuritegude avastamise ja nende tõendamise protsessi aja- ja ressursimahukamaks, ' lisas Aav.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing