Valitsus ei toetanud riigifirmade juhtide palgakorralduse muudatusi

09. veebruar 2006, 10:24

Valitsus ei toetanud Isamaaliidu fraktsiooni poolt algatatud riigi eraõiguslikes juriidilistes isikutes osalemise seaduse muutmist.

Eelnõuga soovitakse sätestatakse, et majandusaasta jooksul makstava täiendava tasu suurus ei või ületada juhatuse liikmele makstud kolme kuu tasu ning tunnistatakse kehtetuks sätted, mis võimaldavad juhatuse liikmetele lahkumishüvitise maksmist ja nende tasustamisel erikordade rakendamist.

Eelnõu algatajate hinnangul on muudatused vajalikud selleks, et välistada riigi äriühingute ja sihtasutuste juhtidele suurte lahkumishüvitiste maksmine, piirata neile lisatasude maksmist ning välistada nende tasustamise erikorrad.

Valitsus on seisukohal, et teiste samas valdkonnas tegutsevate äriühingutega konkureerimiseks peab riigi osalusega äriühing suutma maksta juhatuse liikmetele tasu, millega saaks palgata kõrge kvalifikatsiooniga ja kompetentseid juhatuse liikmeid. Lahkumishüvitiste kaotamisega seatakse riigifirmade juhatuse liikmed teiste äriühingute juhatuse liikmetega võrreldes olukorda, kus neil puuduvad tavapärased lepingu lõpetamisega seotud hüvitised nõukogu algatusel tagasikutsumisel enne volituste tähtaja möödumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing