PM: Riik teenib viljasalve ja Weroli müügiga ligi 40 miljonit

03. märts 2006, 07:51

Põllumajandusministeerium kuulutab lähinädalatel lisaks Eesti Viljasalve müügile lõpuks välja ka Werol Tehaste erastamise.

Kokku tooks tehingud riigile alghinnaga müügi korral sisse umbes 40 miljonit krooni, kirjutab Postimees.

Eile kuulutas põllumajandusministeerium välja Eesti Viljasalve müügi, mille alghinnaks on 21 miljonit krooni. Hinnast 20 miljonit moodustab riigi nõue viljasalve vastu, mis loodetakse nüüd tagasi saada juba müügitehingu käigus. Nii maksab vähemalt teoreetiliselt firma ise vaid miljoni.

Põllumajandusministri nõuniku Maido Pajo hinnangul ei ole siiski õige pidada firma hinnaks ühte miljonit krooni, sest riik ootab firmalt küll 20 miljonit, kuid seda nõuet ei ole veel kinnitatud.

Pajo sõnul loodetakse lähinädalatel välja kuulutada ka juba sügisest saadik planeeritud raskustes Werol Tehaste erastamine, mis on siiani erinevatel põhjustel veninud. «Valitsus peaks tuleval nädalal kinnitama Weroli alghinna ning pärast seda kuulutatakse ka konkurss välja,» rääkis ta.

Milliseks firma alghind kujuneb, ei soostunud Pajo avalikustama, sest eksperdid on seda arvutanud väga erinevate näitajate põhjal ning nii on ka arvamused erinevad. Varem on ministeeriumi ametnikud öelnud, et aktsiate hinda arvestades võiks riigi osaluse väärtuseks olla umbes 17 miljonit krooni ning ilmselt jääb samasse suurusjärku ka firma alghind.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing