PM: Valimisreklaamid on taas tänavale kolimas

07. märts 2006, 07:31

Järgmised valimised võivad tänavatele tagasi tuua reklaamid naeratavate nägudega poliitikutest, võimuliit kavatseb välireklaami keeldu lõdvemaks lasta.
Järgmisel nädalal arutab Riigikogu põhiseaduskomisjon, kas ja kuidas muuta leebemaks mullu varasuvel kehtima hakanud seadust, mis keelab aktiivsel valimisajal poliitreklaami tänavatel, kirjutab Postimees.

Reformierakonna juhtpoliitik Meelis Atonen ütles, et võimuliit pole küll reklaamiküsimust eraldi arutanud, kuid muudatused tulevad kindlasti. «Juba õiguskantsler viitas ebakõladele põhiseadusega,» osutas ta.

Keskerakondlasest Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Evelyn Sepp tõdes, et poliitilise välireklaami keelamine ei puuduta ainult erakondi, vaid õigust sõnavabadusele.

«Loodan, et põhiseadusevastase seadusemuudatuse läbisurujad Riigikogus on võtnud järeleaitamistunde ning on valmis oma vea parandama ning reklaamikeelu kaotama,» ütles Sepp.

Sama tõdes ka Rahvaliidu fraktsiooni juht Jaanus Männik, kuigi partei oli mullu ühes paadis lauskeeldu toetava opositsiooniga.

«Muudatusi tuleb teha, arvestades just neid problemaatilisi olukordi, mis on tekkinud,» sõnas Männik eile, vihjates K-kohukese reklaamidele, mida olid sügiseste kohalike valimiste eel täis kõik suuremad linnad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing