PM: Veskimöldres käib metsakisma

08. märts 2006, 07:50

Tallinna ja Saue valla piiril asuva Veskimöldre kruntide omanikud on valmis Arco Investeeringutelt ostma kinnistut, et säilitada metsaga kaetud roheala.

Arco Investeeringutel on kindel plaan ehitada praegusele metsaalale 14 eramut, kuid kõrvalasuvate Palusambla ja Turbasambla tänava kruntide omanikud võitlevad jõuliselt selle kava vastu, kirjutab Postimees.

Nad on solvunud ja tunnevad end petetuna, sest kunagi Veskimöldresse kodu rajades veetles neid just mets, mis eristab seda ala tihedalt täis ehitatud elamupiirkondadest. Viimases hädas on inimesed nõus arendajalt maa välja ostma, et säilitada rohelus, kuid Arco Investeeringud ei ole hinnaküsimisele isegi vastanud.

«Arco Investeeringud on juba viis aastat plaani pidanud ja tundub, et nüüd on jõudnud sihile,» ütles Veskimöldre elanike esindaja Aili Piirikivi. «Kuna linn elanike huve ei kaitse, siis on ainus lahendus meil see maa ära osta.»

Kui linna volikogu peaks detailplaneeringule heakskiidu andma, võib ehitamine alata.

Olukorra päästmiseks kohtusidki Palusambla ja Turbasambla elanikud 22. veebruaril Arco Investeeringute esindajatega ning küsisid hinnapakkumist kinnistu ostmiseks. Vastust ei ole nad siiani saanud.

Kui Arco Investeeringud kõigele vaatamata loobub kinnistu müügist elanikele ning jääb detailplaneeringu kehtestamise juurde, ei välista vastaspool isegi kohtusse pöördumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing