Pärnu PM: Tennisehalli taha tuleb elu- ja ärirajoon

10. märts 2006, 08:13

Pärnu linnavalitsuse planeerimisosakonnas on avalikustamisel A. H. Tammsaare pst 37 ja 39 detailplaneering, mille kohaselt tuleb sinna uus mahukas linnarajoon.

Tammsaare puiesteest Mai rajooni poole jäävat võsastunud ala hakkavad tulevikus piirama Karja tänava pikendus ja Tammsaare tänavat Papiniidu tänava pikendusega ühendavad tänavad, mille vahelist üle kaheksahektarilist ala detailplaneering käsitlebki, kirjutab Pärnu Postimees.

Praegu on nende kahe kinnistu omandisuhted küllaltki keerulised, sest mõlemal on hulk kaasomanikke, kellele kuuluvad suuremad või väiksemad mõttelised osad kinnistust.

Detailplaneeringu tulemusena, mille algatajaks on osaühing TC Pärnu Tenniseklubi, moodustatakse seal tervelt kaks tosinat eraldi maaüksust.

Arvi Vainula projektbüroos valminud detailplaneeringu kohaselt on piirkonna arendajail suured ehitusplaanid. Kõigepealt on kavas teha tennisehallile kolme-neljakorruseline juurdeehitus, kuhu mahuks veel üks tenniseväljak, samasse on kavas rajada ka kuni kahekorruseline kohvik.

Tammsaare puiestee äärde tennisehallist Strandi poole on kavas ehitada neljakorruseline äri- ja eluhoone. Uue rajooni keskossa on aga plaan püstitada nelja-viiekorruseline spaahotell.

Uue kvartali Mai rajooni ja merepoolsesse külge kavatsetakse ehitada elamuid.

Kaheksa uut maaüksust on planeeritud kuue- kuni kaheksakorruselistele korterelamutele, millel on ka ärifunktsioonid. Kuus kinnistut on mõeldud kuni kahekorruseliste väikeelamute tarbeks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing