Soome Europark: Tallinna parkimist vägisi Falck'ile surudes kaotab linn miljoneid kroone

16. märts 2006, 14:12

Tallinna parkimisteenuse hankel osalenud Europark Finland OY hinnangul pole Tallinna Transpordiamet olnud objektiivne, vaid omab eelistusi pakkujate hulgas.

Tallinna Transpordiamet esitab järjepidevalt ebatäpset ja eksitavat infot parkimise operaatorteenuse hanke kohta ja silmnähtavalt eelistab ühte pakkujat teistele, eirates sellega Riigihangete Ameti otsust ja kaotades igal vaidlemisele kuluval kuul sadu tuhandeid kroone, teatas hankel Falck"ile alla jäänud ning hanke vaidlustanud Europark.

Riigihangete Amet väljendas 14.02.2006.a. otsuses seisukohta, mille kohaselt ”asjaolu, kas AS Falck Eesti pakkumine on Tallinnale soodsaim, peab tulenema pakkumise hindamisest pakkumise kutse dokumentides esitatud hindamiskriteeriumide suhtes, mitte hindamise käigus rakendatavatest täiendavatest tingimustest.

Sisuliselt ütles Riigihangete Amet Tallinna Transpordiametile antud seisukohaga, et AS Falck Eesti pakkumine ei olnud pakkumise kutse dokumentides toodud hindamiskriteeriumeid aluseks võttes hinnatav. Sellest oleks Tallinna Transpordiamet võinud ja pidanud järeldama, et AS Falck Eesti pakkumist ei ole võimalik tunnistada pakkumise kutse dokumentidele vastavaks pakkumiseks.

EuroPark Finland Oy on Soome Vabariigis registreeritud ettevõtjana harjunud sellega, et reeglid, mis kehtestatakse on mõeldud järgimiseks võrdselt kõikidele hangetes osalevatele ettevõtjatele ja hanke korraldaja käitub rangelt vastavalt enda poolt kehtestatud reeglitele, mida kahjuks ei saa täie kindlusega väita Tallinna Transpordiameti tegevuse kohta parkimisoperaatori leidmise hanke raames.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing