EPL: BRSi nõue riigile on 100 miljonit eurot

20. märts 2006, 07:23

Päevalehele teadaolevalt on BRS esitanud Washingtonis Maailmapanga juures olevale vahekohtule hagi Eesti riigi vastu, nõudes 100 miljonit eurot.

Sellise otsuse taustaks on asjaolu, et enne börsile minekut hindas üks investeerimispank Eesti Raudtee turuväärtuseks 340 miljonit eurot.

Pärast Eesti Raudtee omanikevahelist tüli ja vastastikuseid süüdistusi on sama investeerimispank andnud Eesti Raudtee hinnaks ainult 240 miljonit eurot. Just seda vahet – 100 miljonit eurot – BRS hageb, kirjutab Eesti Päevaleht.

Põhjendusena on toodud ärikliima halvenemine pärast erastamist. Samuti riigi vastu võetud seadusemuudatusi, mis on BRSi seadnud nende hinnangul olukorda, kus väga raske on täita võetud investeerimiskohustusi, kuna riik on ühepoolselt halvendanud BRSi teenimisvõimalusi ja sealt ka investeeringute tegemise võimekust. Kuna USA ja Eesti on alla kirjutanud vastastikuse investeeringute kaitse lepingu, siis selle alusel loodab BRS saada riigilt kompensatsiooni.

Samal ajal arutab Stockholmi arbitraaž 15 miljoni krooni suurust riigi nõuet BRSi vastu, kuna väidetavalt ei ole BRS täitnud erastamislepingus võetud investeerimiskohustust. BRS omakorda on seisukohal, et kohustused on kuhjaga täidetud ja riigi kiuslikkus seisneb selles, et nõutakse investeeringute väga täpset täitmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing