EPL: Riik hakkab nõudma haiglajuhtidelt juura- ja majandusteadmisi

03. aprill 2006, 07:19

Sotsiaalministeerium plaanib kehtestada seadusesätte, mis nõuab, et haiglate juhtkondades oleks mitme eriala kõrgharidusega inimesed.

Täpsemalt peaks haiglavõrgu arengukava haiglate nõukogu ja juhatuse liikmete hulgas olema esindatud tervishoiu-, majandus- ja õigusalase kõrgharidusega isikud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Juhul kui juhatuses on vaid üks isik, peab tal olema kas tervishoiu-, majandus- või õigusalane kõrgharidus.

'Tahame parandada haiglate juhtimist, sest riigil ei ole just palju võimalusi sellesse sekkuda, need on kõik eraõiguslikud ühingud,' ütles sotsiaalminister Jaak Aab. 'Praegu me juhime põhiliselt raha kaudu, teenuste tellimise kaudu, kuid soovime, et see juhtimiskorraldus paraneks ka puht pädevuse kaudu.'

Haiglate liidu hinnangul pole sellise seadusesätte kehtestamine põhjendatud. Haiglate liidu juhi Urmas Sule sõnul pole kindel, et see muudatus tooks kvaliteedi olulise tõusu.

'Kui näiteks tervishoiualase kõrghariduse saab ka meditsiiniõde, majandusalase hariduse saab Pärnu kolledžist ja ka õigusalase hariduse rakenduslikust kolledžist, siis selle komplektiga võib juhtuda, et haigla juhtkonnas ei pruugi olla ühtegi arsti,' ütles Sule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing