Virumaa Teataja: Elektroonikatoodete valmistaja Dicro Eesti areneb kiires tempos

04. aprill 2006, 08:26

Täna tähistab Rakveres elektroonikakomponente tootev firma Dicro Eesti OÜ oma viiendat sünnipäeva ja avab Rägavere teel tootmishoone laienduse.

Rakveres Narva tänavas rendipinnal mõne töötajaga alustanud Dicro Eesti on viie aastaga kasvanud enam kui sajale inimesele tööd andvaks suurettevõtteks, kirjutab Virumaa Teataja.

Dicro Eesti tegevdirektor Juha Seppälä rääkis, et Narva tänava ruumid jäid kitsaks üpris ruttu ja uus tootmishoone ehitati Eesti Gaasi hoovil olevatesse garaažidesse. See sai valmis 2002. aasta juunis.

'Täna avatavas tootmishoone laienduses on 1100 ruutmeetrit tootmispinda, mis on tõhus lisa senisele umbes 800 ruutmeetrile,' märkis Seppälä.

Tootmishoone laienduse avamine on aga vaid tinglik, sest tegelikult sai see valmis juba eelmise aasta lõpul ja töö käib seal täie hooga.

Dicro Eesti valmistab erinevaid side- ja arvutustehnika kaableid, mobiilitugijaamade ja telefonikeskjaamade häirefiltreid, samuti koostatakse liftide elektrisüsteemide osi.

'Kaablite tegemine on üle viidud uude tootmishoonesse, ülejäänud tegevus on vanas osas,' ütles Dicro Eesti kvaliteediinsener Kalle Pentel.

Kui viie aasta eest alustades läks kogu Dicro Eesti toodang Soome, siis praeguseks on klientide hulk laienenud. 'Umbes 5% toodangust jääb Eestisse ja 30% läheb otse laia maailma – Hollandisse, Argentinasse, Dubaisse,' loetles Juha Seppälä ja lisas, et otsetarnete hulk kasvab pidevalt.

Kogu Dicro Eesti toodangu moodustavad allhanketööd. Juha Seppälä ei karda, et omanikud võiksid tootmise Hiinasse, Venemaale või Ukrainasse üle viia.
'Infrastruktuur on nendes riikides veel liiga nõrk, et sellise tasemega tootmist sinna üle viia,' arvas Seppälä. 'Eestis on ka sarnane kultuur, lihtne on asju ajada ja ei ole keeleprobleeme,' lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing