Linn kaalub kahjunõude esitamist ehitusmessi korraldajatele

Gert D. Hankewitz 07. aprill 2006, 15:27

Tallinna linnavalitsus kaalub ehitusmessi korraldajale kahjunõude esitamist kuna inimesed pargivad autodega haljasaladele.

'Kohutav on vaadata, kuidas ehitusmessile tunglevad inimesed suhtuvad sellesse, mis meie kõigi rahadega rajatud on,' ütles keskkonnaametit kureeriv abilinnapea Olga Sõtnik. 'Teerajatis koos haljasaladega on ka ehitus ja just seepärast on praegune olukord Pirita teel eriti kahetsusväärne,' sõnas ta.
Abilinnapea jaanus Mutli lisas, et see, mis messikeskuse juures toimub, on lausa pöörane. 'Tundub, et messi korraldaja ei pööra parkimisprobleemi lahendamisele vähimatki tähelepanu. Hoiame messikeskust seal toimuvate ürituste ajal ka edaspidi teravdatud tähelepanu all,' kinnitas Mutli.

Messi korraldaja Eesti Näituste ASi arengudirektor Siimu Loogmaa sõnul tegutsetakse praegu Tallinna transpordiameti poolt kinnitatud parkimiskorralduse skeemi alusel. 'Resoluutselt ei saa sellega nõus olla,' sõnas Loogmaa abilinnapeade süüdistuse kohta. Tema sõnul on kõik vajalikud liiklusmärgid paigaldatud, parkimist reguleerivad üheksa parkimiskorraldajat olemas ning homme lisatakse juurde veel kaks. 'Kaks meest lähevad sinna, kuhu skeemi järgi me neid üldse panema ei pea, aga noh, kui on vaja,' lisas Loogmaa.

Mehe sõnul ei saa ka firma sinna midagi teha, kui distsiplineerimatud liiklejad sinna pargivad, kuhu nad parkida ei tohi. 'Mõni uljam, kes märgi nõudeid ei arvesta panebki haljasalale,' sõnas ta. Küsimusele, miks abilinnapead nõude esitamisega ähvardavad, kui linnavalitsuse alla kuuluv transpordiamet on Eesti Näituste parkimisskeemi heaks kiitnud, vastas Loogmaa, et võib-olla on linnavalitsuses lihtsalt infopuudus. 'Spetsialistide meelest on reguleeritud, aga poliitilise võimu poolest ju siis mitte,' lisas ta.

Linnavalitsuse pressiteenistuse teatel on Eesti Näituste messikeskuses toimuva ehitusmessiga seoses on tulnud linna lepingupartneril suur hulk murul parkivad autosid teisaldada. 'Autode äravedu jätkatakse ka nädalavahetusel,' seisis kirjas pressiteates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing