Eesti ja Läti politsei ning piirivalve valmistuvad Schengeni lepinguga liitumiseks

Gert D. Hankewitz 19. aprill 2006, 09:26

Täna toimub Lätis Eesti ja Läti politsei- ja piirivalvepeadirektorite kohtumine, mille põhiteemad on valmistumine Schengeni viisaruumiga liitumise hindamiseks.

Schengeni lepinguga liitumise hindamine toimub käesoleva aasta septembris. Kohtumisel allkirjastavad peadirektorid ühisavalduse, mis määrab koostöö täpsemad detailid ja ajakava.

“Piiriülene politseikoostöö Schengeni konventsiooni raamistikus lisab Eesti politseile uusi koostöövõimalusi Läti politseiga infovahetuses ja ühistegevuses,” ütles politseipeadirektor Raivo Aeg. “Meie kahe riigi ühiseks ülesandeks on võimalike ohtude ärahoidmine, mis on seotud inimeste vaba liikumisega pärast piiride avanemist.”

Kohtumisel käsitlevad Eesti politseipeadirektor Raivo Aeg ja Läti politseipeadirektor Janis Zaðcirinskis politseikoostöö küsimusi Eesti ja Läti liitumisel Schengeni viisaruumiga ning piirikontrolli kadumist kahe riigi piiril. Olulisteks teemadeks on ka ühisõppuste ning koolituste korraldamise võimalused ning võimalikke ühispatrulide loomine Valga-Valka linnas ja lähiümbruses.

Schengeni lepinguga liitunud riikide vahel on tagatud isikute vaba liikumine. Isikute vaba liikumise parem võimaldamine nõuab samas teatavaid kompensatsioonimeetmeid, et tasandada isikute vabast liikumisest tulenevad ohud õiguskorrale Schengeni lepingu liikmesriikide territooriumitel. Politseitöö valdkonnas on sellisteks meetmeteks piiriülene politseikoostöö, ametkondadevaheline koostöö riigi sees ning Schengeni infosüsteem, mis sisaldab kõikide liikmesriikide andmeid tagaotsitavate ja sissesõidukeeluga isikute ning esemete kohta.

Politsei valmisoleku tähtaeg Schengeni ruumiga liitumisel on 2007. aasta sügis. Selleks ajaks on vaja täiendada mõningaid politsei tööprotsesse, uuendada politsei infosüsteeme ja töötada välja koostöö kord Läti ja Soome politseiasutustega.

Kohtumisel osalevad politseipeadirektor Raivo Aeg, piirivalveameti peadirektor kolonelleitnant Roland Peets, Läti politseipeadirektor Janis Zaðcirinskis ja Läti piirivalveameti juht Gunars Dabolinð.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing