Jalax toob Stiga kelkude tootmise Eestisse

Gert D. Hankewitz 25. aprill 2006, 14:40

Eesti metallmööbli tootja Jalax ja Rootsi kelkude valmistaja GGP Sweden AB sõlmisid lepingu, millega alustab Jalax Stiga kaubamärgiga kelkude tootmist Eestis.

ASi Jalax tegevdirektor Laur Lubja sõnul alustatakse Stiga kelkude tootmisega Paide tehases juba juunikuus ning tänu sellele luuakse ettevõttes lähiajal juurde kümmekond töökohta. 'Koostöölepingu kohaselt on Jalaxi peamiseks panuseks kelkude metallosade tootmine, millele lisanduvad teistelt allhankijatelt tarnitavad plastikosad. Kelkude kokkupanek hakkab samuti toimuma meie tehases,' ütles Lubja.

Jalax plaanib toota aastas ligi 140 000 Stiga kelku, kokku üle 10 erineva kelgumudeli. Ettevõtte investeering uutesse tootmisvahenditesse ulatub ligi 3 miljoni kroonini. Koostööleping rootslastega tähendab Jalaxile umbes 15 miljoni krooni suurust lisakäivet aastas. 'Tehingu tulemusena saame paremini ära kasutada oma head tehnoloogilist masinaparki ning ettevõtte tootmispotentsiaali,' lisas Lubja.

GGP Sweden AB Stiga spordi- ja mängude osakonna direktori Nils-Gunnar Ulrikssoni sõnul toimus Stiga kelkude kokkupanek enne Jalaxiga koostöölepingu sõlmimist Rootsis, metallosad toodeti Tšehhis ning plastikosad valmistati samuti Rootsis.

1993. aastal asutatud Jalax on Eesti üks juhtivaid metallmööbli ja -komponentide valmistajaid. Ettevõte on spetsialiseerunud metall-, büroo-, kooli-, raamatukogu-, kohviku- ja restoranimööbli, aga ka metallkomponentide tootmisele.
Ettevõte ekspordib oma toodangut Saksamaale, Rootsi, Taani, Soome, USAsse, Suurbritanniasse ja teistesse riikidesse. Praegu annab AS Jalax tööd 95 inimesele.

GGP Sweden AB on Põhjamaade suurim aiatöömasinate ja -riistade, sportlike lauamängude ning sporditarvete tootja peakorteriga Tranåses Rootsis. Ettevõtte juhtivateks kaubamärkideks on Stiga, Mountfield, Alpina ja Castelgarden. Kontsern annab tööd üle 1700 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing