Kallis nafta tõstis ConocoPhillipsi kvartalikasumit 13%

27. aprill 2006, 09:47

ConocoPhillipsi kasum kasvas tänu kallinenud naftahinnale ja suurenenud osalusele Lukoilis esimeses kvartalis 3,29 miljardi dollarini ehk 13%.

USA suuruselt kolmanda naftafirma käive hüppas 23% ja ulatus 47,9 miljardi dollarini, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Tootmine tõusis tänu osaluse suurendamisele Lukoilis 7%. Venemaa naftafirmast omab ConocoPhillips hetkel 17,1%, kuid ettevõtte tegevjuhi Jim Mulva sõnul on neil kavatsus tõsta veel sel aastal oma osalus Lukoilis 20 protsendini.
Viimases kvartalis teeniti Lukoilist kasumit 249 miljonit dollarit, mida on üle kahe korra enam kui aasta eest.

ConocoPhillips viis Mulva juhtimisel lõpule oma ajaloo suurima ülevõtmise. 35 miljardi dollarini küündinud Burlington Resources Inc ost peaks ettevõtte gaasitootmist järgnevatel kvartalitel hakkama tõstma.

„Suurtel naftafirmadel on raskusi nõudlust rahuldada. Mingiks ajaks jääb kallis-toorainekeskond püsima,” ütles Frost National Bank fondivalitseja Ted Harper.

USAs oli nafta hind aasta esimeses kvartalis 27% ja bensiini hind 25% kallim kui aasta eest.
President George W. Bush kutsus teisipäeval peetud kõnes naftafirmasid suurendama investeeringuid rafineerimistehastesse ja naftatootmisse, et nõrgendada naftahinda.

„Naftafirmadel on tootmisprobleemid. Sektor on aastaid olnud alainvesteeritud ja nüüd nad püüvad seda tasa teha. Võtab aega kuni tootmine kasvab ja seetõttu nad loodavad mingi aeg Lukolile,” ütles Solaris Asset Management fondivalitseja Tim Ghriskey.

ConocoPhillips aktsia langes eile New Yorgi börsil 1,6%, tasemeni 67,15 dollarit.

Maailma suurim naftafirma Exxon Mobil avaldab oma tulemused täna ja USA suuruselt teine energiakontsern Chevron homme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing