USA investorite investeeringud aktsiafondidesse kasvavad

28. aprill 2006, 11:03

USA investorite paigutused kasvasid märtsis aktsiafondidesse 34,04 mld dollari (425 mld krooni) võrra, kirjutab uudisteagentuur Investor`s Business Daily.

Tegemist on suurima raha juurdevooluga pärast 2004. aasta jaanuari.

Kui senini on USA investorite huvi olnud suur välismaale investeerivate fondide vastu, siis nüüd on näha trendi muutust.
Koduaktsiatesse investeerivate fondide rahavool kasvas kuuga 8,3 miljardilt 15,6 miljardini, kuid piiri taha paigutati märtsis 18,5 miljardit võrreldes veebruari 19,1 miljardi dollariga, nähtub Investment Company Institute analüüsist.
Aasta esimese kolme kuuga on raha liikunud välisfondidesse 61,08 miljardi ja kodumaistesse fondidesse 31,88 miljardi dollari eest.
Fondide kogumaht on USAs tõusnud 9,36 triljoni dollarini, millest aktsiafondid moodustavad 5,34 triljonit dollarit.

Investorite rahavoogusid hindav TrimTabs arvab, et aprillis liigub kodumaistesse fondidesse veel lisaks 18,9 miljardit ja välisfondidesse 16,5 miljardit dollarit.
„Tõeline uudis oli see, et märtsis olid esimest korda USA ja välisfondid ühel tasemel,” ütles TrimTabs tegevjuht Charles Biderman. „Kui me arvestame, et välisfondidesse on kuueteist kuu jooksul liikunud 189 miljardit dollarit, siis me näeme mis tõstis arenevad turud ja välisturud rekordtasemeteni.”

Biderman arvab, et välisturgudel on USA investorite rahavoolu peatumise tõttu ees rasked ajad. „USA majanduskasv pole aeglustunud. USA kasvab kiiremini kui Euroopa ja Jaapan, aga Eurooja ja Jaapani aktsiaturgudel on läinud paremini,” lisas ta.

Aktsiafondi T. Rowe Price esindaja Brian Lewbart sõnul jätkub aga tugev rahavool arenevatele turgudele.

Kui osa analüütikuid peab aktsiafondidesse raha kasvu positiivseks märgiks, siis teiste arvates võib see tähendada raha sissevoolu vähenemist ja aktsiaturgude võimalikku langust.
Näiteks senine rekordiline raha sissevool fondidesse oli 2000. aasta märtsis (53,7 miljardit dollarit) ehk vahetult enne USA IT-mulli lõhkemist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing