Tööandjate Keskliit protestib usaldusisiku seaduse eelnõu kompromissettepanekute vastu

03. mai 2006, 14:44

Tööandjate Keskliit teatas, et ei nõustu äsja sotsiaalministeeriumi poolt välja pakutud usaldusisiku seaduse eelnõu kompromissettepanekutega.

Sotsiaalministeeriumi poolt eelmisel nädalal kooskõlastusele saadetud eelnõu peamiseks muudatuseks on võimaldada ametiühingu valitud esindajale töötajate üldkoosolekul valitud usaldusisikuga samaväärsed soodustused.

?Me ei näe mingit põhjust, miks peaks tööandja maksma kinni ametiühingu esindaja organisatsioonilise töö,? kommenteeris Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis. Tema sõnul on ametiühing on eraldi organisatsioon, mis rahastab end liikmemaksudest.

Kui ametiühingu esindaja ei oma töötajate enamuse usaldust ega täida seega informeerija ning konsulteerija rolli, pole ka mingit põhjust teda seadusega oma põhitööst nii suures ulatuses ja koos keskmise palga säilitamisega vabastada, lisas Kriis.

Samuti ei pea Tööandjate Keskliit põhjendatuks kohaldada informeerimise ja konsulteerimise kohustuse alla 50 töötajaga ettevõtetes, kuna väiksemates ettevõtetes suhtlevad töötajad tööandjaga vahetult. Kuna direktiiv seab kohaldamise piiriks 50 töötajaga ettevõtted, ei ole põhjust Eestil selles osas üle pingutada.

Tööandjate Keskliidu ettepanekud eelnõu osas puudutavad lisaks ka usaldusisikule töötajate esindamiseks antavat aega, usaldusisikute koolitust ning üldkoosoleku kokkukutsumisest tööandja teavitamist. Lähemalt saab Tööandjate Keskliidu seisukohtadega tutvuda liidu kodulehel (<#vt siit=http://www.ettk.ee/upload/Uudiskiri2006/TUIS_seisukoht.pdf>).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing