Paljassaare Kalatööstuse käive I kvartalis oli 72,5 miljonit krooni

03. mai 2006, 15:27

AS Paljassaare Kalatööstuse käive oli tänavu I kvartalis 72,5 miljonit krooni, kasvades võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 2 protsenti, teatas ettevõte.

Paljassaare Kalatööstus valmistab paneeritud kala- ja köögivilja tooteid, samuti kalapõhiseid valmistoite, millest ekspordib 85 protsenti. Ekspordimaadeks on 27 riiki, mis asuvad eelkõige Euroopas, aga ka Aasias ja Lähis-Idas.

?Vaatamata kõrgenenud tooraine hinnale ja üldiselt kõrgenenud kulubaasile on käesoleva aasta esimeste kuude tulem positiivne,? kommenteeris AS Paljassaare Kalatööstus juhatuse esimees Mauno Leppik. Kasumit aitasid teenida suurenenud eksport Kesk-Euroopasse ja laienenud sortiment, aga ka aasta algusest käivitatud kulude optimeerimise programm.

Tooraine hinnatõusu põhjustas valgelihalise ookeanikala ülemaailmne defitsiidist. AS Paljassaare Kalatööstuse põhilise tooraine ? putassuu, mintai, heigi, tursa jt. sarnaste kalade sisseostuhinnad on võrreldes 2005. aastaga tõusnud keskmiselt 10-30 protsenti.

Mauno Leppiku sõnul on ettevõtte jaoks märgatavalt tõusnud ka Eesti-sisesed kulud nagu kulutused transpordile, tööjõule ning energiakandjatele.

Samas tõi Paljassaare Kalatööstus turule rea uusi tooteid, mis on praeguseks jõudnud müüki ka enamikku Eesti suurematest kaubanduskettidest. Uuteks toodeteks olid kolme sorti maitsestatud Esva kalafileepulgad, kolm erinevat valmistoitu Vici ning Si! paneeritud köögiviljade sari. Sel aastal plaanib ettevõte välja tulla 10 uue tootega.

Vichiunai Grupi ettevõtete hulka kuuluvad Eestis AS Paljassaare Kalatööstus, AS Vichiunai Nordic ning Viciunai Baltic OÜ. Ettevõtete konsolideerimata käive oli möödunud aastal 450 miljonit krooni. Kokku töötab neis kolmes ettevõttes 400 inimest.

Vichiunai Grupi auditeerimata käive Eesti, Leedu ja Venemaa ettevõtete peale kokku oli üle 4 miljardi krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing