PM: Metsa raiumiseks tuleb maksta uuendamistagatist

04. mai 2006, 07:40

Uue metsaseadus nõuab osa metsatüüpide puhul enne raie alustamist kuni 20 000kroonist tagatisraha hektari kohta metsa uuendamise jaoks.

Riigikogus esimese lugemise juba läbinud metsaseadus näeb kolme metsatüübi puhul ette korra, kus kahest hektarist suurema raieala puhul ei anta selleks luba enne, kui raiuja on taganud kuni 20 000kroonise tagatise hektari kohta, kirjutab Postimees.

Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Erik Kosenkraniuse sõnul on see vajalik selleks, et metsaomanik oma metsa uuendaks, mitte ei jätaks seda vaid looduse meelevalda.

Metsaomanike hinnangul on see aga täiendav lisakoormus, mis oleks otstarbekas olnud kümmekond aastat tagasi, aga mitte praegu.

'Maksureeglid on metsaomanikel juba praegu suhteliselt karmid ja erilised ning selline tagatisraha süsteem oleks justkui inimeste ette karistamine,' lausus Stora Enso metsandusjuht Indrek Tust.

Tagatisraha tuleb maksta siiski vaid kolme tüüpi kuusikute puhul, mis moodustavad umbes kolmandiku Eesti metsadest. Maksmise osas ei tehta kellelegi olulisi erandeid ning raha saab tagasi siis, kui metsa uuendamine tehtud on.
.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing