PM: Eesti seisab kasvuhoonegaaside vähendamises maailmas esirinnas

15. mai 2006, 07:58

Eesti annab keskkonnahoius maailmale eeskuju, leiab New Yorgis ÜRO säästliku arengu komisjoni istungil käinud keskkonnaministeeriumi kantsler Annika Velthut.

Velthutil on ÜRO peakorteris reedel lõppenud koosoleku järel käes infobuklett säästliku arengu suundade kohta maailmas. Atmosfääri paisatava saaste vähendamist kujutaval diagrammil kuulub Eesti Leedu ja Läti järel planeedi esikolmikusse, kirjutab Postimees.

'Meie saavutuse taga on peamiselt muidugi Nõukogude aja suurtööstuse sulgemine,' tõdeb Velthut. Kuid Eesti keskkonnapoliitikat sai ta teistele riikidele eeskujuks tuua veel mitmes vallas.

'Muidugi me teame, et oleme äärmiselt energiamahukas riik: meie põlevkivienergeetika põhjustab suuri keskkonnaprobleeme,' jätkab Velthult. 'Aga selles vallas on olnud ka positiivseid arenguid. Lisaks emissioonide vähenemisele sadu kordi on meie energiasääst läinud paremaks.'

Üks valdkond, mis on maailmas üsna lapsekingades, kuid kus Eesti on 'väga tubli', on majandusmehhanismide kasutamine keskkonnapoliitikas.

'See tähendab, et hakatakse rääkima tööstusega tööstuse keeles,' selgitab kantsler. 'Ei öelda, et vähendage nüüd täpselt nii palju, vaid luuakse maksupoliitika ja tasude kehtestamise kaudu motiveeriv keskkond, et tööstus hakkaks ise mõtlema, kuidas end ümber orienteerida, raisata vähem energiat ja toota vähem jäätmeid.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing