Põhjarannik: Narva karjääri töötajad nõuavad suurt palgatõusu

26. juuli 2006, 08:05

Narva karjäärist lahkuvad kvalifitseeritud töötajad, sest nad pole palgaga rahul, teatab oma pöördumises Eesti Põlevkivi juhtkonna poole ettevõtte ametiühing.

Narva karjääri töötajate peausaldusisiku Aleksei Sinelnikovi sõnul tegutseb ametiühing kehtiva kollektiivlepingu raames, milles on punkt töötasu indekseerimisest. Osa kohustusi on tööandja selles osas juba täitnud, eeskätt on palka tõstetud ajatöötajatel. Vajadusele muuta tükitöö hinnet juhtis ametiühing tähelepanu juba kevadel, kirjutab Põhjarannik.

'Meile vastati, et seda tehakse sügisel, kuid inimesed tahavad teada konkreetset tähtaega,' räägib Sinelnikov. 'Ametiühing kavatseb saavutada 30protsendise palgatõusu.'

Sinelnikovi väitel saab ekskavaatorijuht praegu ühe vahetuse eest 504,7 krooni, põlevkivi vedava raskeveoki juht 503,7 krooni. Kui silmas pidada, et Eesti Põlevkivis töötatakse praegu osalise töönädalaga, siis on tükitöölistel vahetuste arv ning sellest tulenevalt ka töötasu tavapärasest väiksem. Raskeveokijuhid rääkisid hiljutisel kohtumisel karjääri juhtkonnaga, et neil on praeguse töötasu juures üha keerulisem peret toita.

Palgaga rahulolematud autojuhid ei välista protestiaktsiooni, juhul kui tööandja nende nõudmisi ei rahulda.

Eesti Põlevkivi ametiühingujuht Maido Agur arvab, et mäemeeste palk on elule jalgu jäänud. Mulluse tükitöö hinde tõstmise tulemusena said tükitöölised imetillukese palgalisa.

Eesti Põlevkivi personalijuht Anneki Teelahk ütles, et maist alates tutvutakse põhjalikult tükitöö hinnetega kontserni kõigis ettevõtetes. See töö jätkub augusti teises pooles, kui puhkuste aeg lõpeb.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing