Euroopa börsid: Lähis-Ida relvarahu tõstab aktsiaid

14. august 2006, 14:07

Relvarahu sõlmimine Israeli ja Hezbollah" jõudude vahel on täna langetanud turgudel nafta hinda ja see aidanud omakorda Euroopa aktsiaturud tõusule.

Tõusu on vedanud energiahinna liikumiste suhtes kõige tundlikumad sektorid nagu lennufirmad ja keemiatööstus.

ÜRO Julgeolekunõukogu relvarahuotsus peatas täna hommikul enam kui kuu aega kestnud sõjategevuse Israeli ja Hezbollah" sõjajõudude vahel, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.
Naftabarreli hind on langenud New Yorgi kaubabörsil 73,60 dollarini ehk kahe nädala madalaima tasemeni.

'Positiivne olukord Lähis-Idas ja odavam nafta hind on piisav, et saata aktsiahindu kõrgemale,' ütles Baring Asset Managementi fondivalitseja James Buckley.

Lennukompaniide British Airways, Deutsche Lufthansa AG ja KLM-Group aktsiate tänane tõus jääb 0,9%-1,5% vahele. Keemiafirmade Clariant ja Bayer AG väärtpaberid on pooleteist protsendises plussis.

Investeerimispanga Credit Suisse Group andmeil moodustavad kütusekulud 30% lennufirmade ja kuni 60% keemiafirmade kuludest.

Korraliku tõusuga on päeva alustanud päiksepatareide tootja Q-Cells (6,2%, 32,90 eurot), mis tõstis oma käimasoleva aasta kasumiprognoosi 68 miljonilt 75 miljoni euroni.
Päiksepatareide tootjad lõikavad kasu kõrgest kütuse hindadest, kuna see on tõstnud valitsuse toetusi-soodustusi alternatiivenergiat kasutavatele firmadele-eraisikutele.
Q-Cells on varemalt teatanud, et toormaterjali puuduse tõttu ei suuda firma nõudlust oma toodete järgi täielikult rahuldada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing