Briti tööandjad on nõus tööjõu sisserännet piirama

18. august 2006, 11:50

Ida-Euroopa tööjõudu hästi suhtunud Briti tööandjad on nõus, et Bulgaaria ja Rumeenia ELi pääsemise eel on aeg paus teha ja rännet piirata.

Sellisel seisukohal on täna Briti ajalehes Financial Times tsiteeritud mitmed Briti tööandjate organisatsioonide ja ametiliitude esindajad.

Briti suurima tööandjate organisatsiooni CBI personalipoliitika juht Susan Anderson ütleb, et enne ukse avamist järgmiste uute liikmesriikide tööjõule tuleb esmalt selgeks teha senisest kogemusest saadud õppetunnid. Briti kaubanduskodade juht David Frost pelgab Ida-Euroopa tööjõu tulvast tekkivaid sotsiaalseid probleeme ning Briti hotellinduse ja restoranide ala ametiliidu juht Bob Cotton leiab samuti, et sisserännet tuleks piirata. Erandi võiks teha vaid nende erialade oskustööjõule, kus Suurbritannias töökäsi napib – näiteks tippkokkadele.

Sisserände piiramist ei poolda aga Briti põllumajandustootjad ja toiduainetööstuse ettevõtted.

Seni on Briti tööandjad olnud väga rahul võimalusega täita vakantsed töökohad ELi uutest liikmesriikidest tulnud odavama tööjõuga, mis on ühtlasi palgainflatsiooni kontrolli all hoidnud, kirjutab Financial Times.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing