Reisilennuk tekitas NATO baasis terrorismihäire

18. august 2006, 10:05

Lennukitäis Poola turiste sai šoki, kui türklannast naispiloot maandas Türgist Poolasse lennanud lennuki tsiviillennuvälja asemel NATO õhujõudude baasis.

Postimees Online kirjutas viitega agentuurile CBS News, et lennuki maandumine kutsus NATO baasis esile terrorismihäire.
Tšarterreisilennuki piloot eiras lennujuhtimiskeskuse antud juhtnööre ning maandas lennuki Poznani tsiviillennuvälja asemel 16 kilomeetrit eemal asuvas NATO õhujõudude baasis Krzesinys .

Sõjaväelennuvälja pressiesindaja Slawomir Orlowski sõnul põhjustas lennuki ootamatu maandumine terrorismihäire.

Kohale kutsuti Poznani politsei terrorismivastase võitluse üksus, kes otsis läbi nii lennuki, meeskonna kui ka reisijad. Kolm tundi hiljem lubati lennukil jätkata teekonda tsiviillennuvälja suunas.

'Pardalolnud reisijatel polnud aimugi, mis toimub, sest lennuki meeskond ei suutnud informatsiooni edastada. Piloodi inglise keel oli kohutavalt vilets,' ütles pressiesindaja.
Pressiesindaja teatel nägi piloot Lawica lennuvälja valgustatud maandumisrada ning tegi pöörde, et maanduma hakata. Järsku aga märkas naine eemal valgustamata Krzesiny lennuvälja ja maandus lõpuks hoopis sinna.

Mõlema lennuvälja lennujuhtimiskeskused andsid piloodile teada, et ta on võtnud suuna valele lennuväljale, kuid piloot ei teinud neid kuulmagi. Varssavi lennuvälja pressiesindaja Artur Buraki kinnitusel oli eksituses ainuisikuliselt süüdi piloot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing