PM: Firma saab Vilde tee maja eest Lasnamäele krundi

24. august 2006, 07:57

Tallinn plaanib skandaalse Vilde tee 90 ühiselamu omanikule anda poole maja eest ligi 4800ruutmeetrise kinnistu Lasnamäel.

Vilde tee 90 maja on praegu kaasomandis linna ja Aleksei Poskatšjovi juhitava Akadeemia Hostel OÜ vahel. Ärimehe pakkumise kohaselt on ta nõus poolest majast loobuma, kui linn annab talle vastu Laagna tee alguses oleva kinnistu aadressil Lasnamäe tänav 14, kirjutab Postimees.

Poskatšjov märkis kirjas Tallinna abilinnapeale Taavi Aasale, et firma tellitud hindamisakti kohaselt on Vilde tee 90 väärtus 23 miljonit krooni ning Lasnamäe tänav 14 kinnistu hinnaks koos taotlemisel oleva 18korruselise maja ehitusõigusega 42 miljonit krooni.

Mehe sõnul on firma valmis linnale kinni maksma kahe kinnistu hinnavahe ehk 19 miljonit krooni.

Aas ütles eile Postimehele, et vahetus võib peatselt teoks saada. Ainsa probleemina nimetas ta seda, et linn ei saa praegu garanteerida, et tühjale kinnistule saab tulevikus kindlasti ehitada Poskatšjovi soovitud 18korruselise elamu- ja ärihoone.

Vilde tee 90 maja on üks viiest skandaalsest Mustamäe ühiselamust, mille riik 2001. aastal erakätesse müüs ning mille elanikud hakkasid seejärel massiliselt pöörduma linna, riigi ja politsei poole, et omanik terroriseerib neid ning proovib neid ebaausate võtetega majadest välja saada.

Suur osa Vilde tee 90 majast on praegu tühi, osa tube on eluheidikud omavoliliselt hõivanud. Just nendest tubadest on alguse saanud põlengud, mis on tänavu maja laastanud juba 48 korda. Üldse on majas viimase kuue aasta jooksul olnud 80 tulekahju.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing