Teenistusse asub rekordarv notarikandidaate

04. september 2006, 17:57

Tänavu võetakse notarikandidaadi teenistusse 19 inimest, mis on seni suurim arv, teatas Notarite Koda.

Konkursikomisjon valis 49 soovijast välja 19 notarikandidaati, kellel tuleb järgneva kolme kuu jooksul asuda reeglina 2 aastat kestvasse kandidaaditeenistusse. Kandidaaditeenistus seisneb notarite juhendamisel teadmiste ning kogemuste omandamises, samuti kohtute kinnistus- ja registriosakondade tööga tutvumises.

„Lähiaastatel on tagatud notarite arvu märgatav kasv, mis peaks oluliselt kaasa aitama notari teenuse kättesaadavamaks muutumisele ja tehingute tõestamise ooteaegade vähenemisele”, kommenteeris Notarite Koja tegevdirektor Katrin Simmermann.

Notarikandidaadiks taotlejatel tuli sooritada õigusteadmiste test ja läbida vestlusvoor. Hindamisel võeti arvesse isiku üldist silmaringi, tema kõlbelisi omadusi, kõne-, argumenteerimis- ja suhtlemisoskust, oskust mõtteid loogiliselt ja arusaadavalt väljendada, riigikeele oskust, senist haridusteed ja ametikäiku ning ettekujutust notari ametitegevusest.

Eestis töötab hetkel 87 notarit. Peatselt on ametisse asumas seitse uut notarit, kellest kuus asub tööle Tallinnas ja üks Pärnus. Notarikandidaadi teenistuses on hetkel kümme inimest, kellele lisanduvad 19 uut kandidaati viimaselt konkursilt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing