Pärnits: Savisaar ärpleb numbritega

18. september 2006, 15:40

Riigikogu liikme Kadi Pärnitsa arvates on Edgar
Savisaare lubatud 25 000-kroonine keskmine palk räme populism, sest see puudutab
Eestis vaid vähemust.

„Enamus Eesti töötegijaist saab kaugelt alla keskmise palga,” märkis Pärnits. „Keskmine palk Eestis paneb inimesi õlgu kehitama ja küsima, kes seda palka küll saavad. Savisaare lubadus tõstab vaid Riigikogu ja muude väljavalitud ametnike palku. Kallas lubas samuti 9000-kroonist keskmist palka. Mis on sellest lubadusest paremaks läinud? Töökäed lähevad välja, sest puudub palgasüsteem, kuidas enamus selle raha kätte saaks.”

Pärnitsa ettepanekul saaks töötaja teenitud kasumist osa, kui kehtestada igal aastal erinevate tegevusalade palgamiinimumid, alla mille näiteks kõrgharidust nõudval erialal palka maksta ei tohi. Lihttöötaja alampalk peaks Pärnitsa hinnangul olema kahe aasta pärast vähemalt 5000, oskustöötaja miinimum vähemalt 8000, kõrgharidusega töötaja alampalk 10 000 krooni ringis.

Riigikogu liikme hinnangul pole Keskerakonna ministrid sammugi astunud selles suunas, et tänaseks oleks kõikidel tegevusaladel kehtestatud väärilised miinimumpalgad. „Sotsiaalminister ei saa hakkama tervishoiutöötajate alampalgaga ja kiusab uue usaldusisiku seadusega sõna otseses mõttes taga ametiühingute usaldusisikuid, kes taolisi palgaläbirääkimisi tökohtadel peavad. Praegu tuleb töötada selle nimel, et näiteks sisejulgeolekus oleksid tuletõrjujate palgad 5000 krooni asemel 8000. Palgapoliitika ei koosne loosungitest, selleks on vaja põhimõtteid, toimivat süsteemi ja igapäevast tõsist tööd,” lisas Pärnits.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2006, 15:40
Otsi:

Ava täpsem otsing