Reiljan astus tagasi

Annika Matson 06. oktoober 2006, 12:38

Keskkonnaminister Villu Reiljan astus
ametist tagasi.

Keskkonnaminister Reiljan tegi valduse, et astub seoses maa-ametis lahvatanud skandaaliga tagasi.

"Käisin 12.20 peaministri juures ja esitasin avalduse, et võtan euroopalikust poliitilisest kultuurist lähtuvalt vastutuse seoses skandaaliga maa-ametis endale, ja lahkun ametist," ütles Reiljan pressikonverentsil.

Reiljan on keskkonnaministeeriumis algatanud protsessid sündmuste uurimiseks. Tänaseks on selge, et uurimine kestab vähemalt aasta ja kohtuprotsess mitu aastat.

"Enne kohtusin ka president Rüütliga, kes lubas mulle toeks olla," ütles Reiljan.

"Tahan, et ministeerium saaks selle aja jooksul rahus töötada, erakond peab saama valimisteks valmistuda ja et mul kah elada lastakse," ütles Reiljan.

Kes saab järgmiseks keskkonnaministriks, seda arutab Rahvaliit täna õhtul.

"Keskkond ja loodus on alati hingelähedased olnud ja jäävad ka selleks," kommenteeris Reiljan oma võimalust kunagi taas keskkonnaminister olla.

Küsimusele, mis on tema tulevikuplaanid vastas Reiljan, et kõigepealt plaanib ta nädala puhata. „Mul on mandaadid Jõgeva ja Tartu valijatelt, lähen Riigikogusse,” ütles Reiljan.

Samuti kavatseb ta kandideerida märtsivalimistel. Reiljan arvas, et tema lahkumine keskkonnaministri kohalt mõjub Rahvaliidu reitingule positiivselt.

Ülekuulamisele ei ole Reiljanit veel kutsutud. "Ei ole plaanis kinni minna ja pole põhjustki seda karta," kommenteeris Reiljan võimalus vangi minna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2006, 13:43
Otsi:

Ava täpsem otsing