Eestlased panid Liisbeti laulu sisse

Annika Matson 20. oktoober 2006, 15:35

Eestlased on ikka oma tähtsad asjad laulu
sisse pannud ning ei jäänud erandiks ka Suurbritannia kuninganna.

„Liisbet lahke daamikene …” jõudis Raekoja platsile kuningannat tervitama tulnud rahvas eeslauljate vedamisel mitu korda läbi laulda, enne kui Briti kroonitud pea ise platsile jõudis ja end esiritta pressinud õnnelikke kõnetades aegamööda aukoha poole liikuma hakkas.

Ei tea kuidas teised, kuid platsile kogunenud rahvas tundis end kuninganna ligiolekust seletamatult õnnelikuna. Monarhi auks laulnud kooritüdrukud lausa hüppasid heast meelest, et Elizabeth neist napilt meetri kauguselt mööda oli läinud. Kuulsus! Vanemad prouad olid heldinud, et monarh nii kõrges eas veel Eestile sellist austust osutab.

See täna Raekoja platsi minilaulupeol oranži kostüümi riietatud daam on seisnud Buckinghami palee rõdul kõrvuti Winston Churchilliga päeval, mil teine maailmasõda Euroopas lõppes. Surunud Juri Gagarini ning esimesena kuule astunud inimese Neil Armstrongi kätt. Teinud ansambli The Beatles liikmetest Briti kõige auväärsema ordu liikmed ning löönud rüütliks Microsofti asutaja Bill Gates’i ja USA föderaalreservi endise juhi Alan Greenspani. Võõrustanud mõned aastad tagasi Buckinghami palees Venemaa presidenti Vladimir Putinit ning läinud suvel kõigi Balti riikide presidente.

Kõik see loob kuninganna ümber erilise aura ja ajalootunde.

Rahvast on Elizabeth selles mõttes distantsi hoidnud, et ei anna kunagi intervjuusid. Nii ei tea me kuningannast selliseid lugusid nagu prints Charlesist, kellele väidetavalt keedetakse igal hommikul mitu erinevat muna, kuna iial ei või teada, kui pehme või kõva printsi tujuga parajasti sel hommikul passib. Kuninganna on valinud väärika vaikimise, maksku see pealegi igal aastal kopsakad summad kõmupressi eemalehoidmiseks.

Sõnadetagi suutis kuninganna täna luua sooja tunde ja näidata oma tänu toreda kontserdi eest. Esimene külmatunne rabas Raekoja platsile kogunenuid alles pärast kuninganna lahkumist. Meenutama jäävad selle nädala tipphetki Balti riikide jaoks ametlike auraamatute kõrval paljud mobiiltelefonidesse ja kaameratesse püütud ajaloolised kaadrid. Ja muidugi otse sündmuskohal sündinud rahvalaul …. Liisbet lahke daamikene..

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2006, 17:27
Otsi:

Ava täpsem otsing