Suprema saab Poolas nõustamiseks kuus avalikku pakkumist

Kadi Heinsalu 23. oktoober 2006, 10:00

Investeerimispanga Suprema Securities
Varssavis asuv esindus valiti kuue Poola avaliku pakkumise nõustajaks kogumahuga
üle 735 miljoni krooni (47 miljonit eurot).

Suprema tagab pakkumiste jaotamise rahvusvahelistele investoritele.

“Poolas on meil tugev potentsiaal kordades suuremate tegevusmahtude saavutamiseks, kuivõrd Poola on üha selgemalt kujunemas kogu Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna finantskeskuseks,” ütles Suprema Securities juhatuse esimees Peeter Saks.”Varssavi börs on 2006. aasta III kvartali andmetel Euroopa neljas esmaste avalike pakkumiste arvult kui ka rahaliselt mahult. Nii käesoleva aasta lõpp kui ka tuleva algus tõotavad tulla sama aktiivsed.”

Kuuest pakkumisest kolm viiakse läbi selle aasta jooksul: Suprema on koos Poola aktsiamaakleriga BDM S.A. kahe aktsiapakkumise kaaskorraldaja ning ühe kinnisvara tagatisel võlakirjade emissiooni korraldaja.

Suprema on valitud Plast-Box S.A. teisese avaliku pakkumise (Secondary Public Offering e. SPO) nõustajaks. Plast-Box S.A. on Poola suurim kemikaalide, ehitusmaterjalide ja toidutööstuses kasutatavate plastpakendite valmistaja. Ettevõtte tootmine asub Poolas ja Ukrainas. Kogu täiendav kapital investeeritakse uutesse tootmisseadmetesse ning moodsa tehnoloogia rakendamisse, samuti tootmisliinide automatiseerimisse. Pakkumise prospekt on juba läbivaatamisel Poola finantsinspektsioonis ning pakkumise eeldatav läbiviimise tähtaeg on käesoleva aasta detsembrikuu.

Samuti detsembris tuleb turule Poola suurima mobiiltelefonide lisatarvikute tootja ja müüja TelForceOne S.A. esmane avalik pakkumine (Initial Public Offering e. IPO). TelForceOne disainib, toodab, impordib ja müüb nii jae kui hulgi mobiiltelefonide tarvikuid: akusid, laadijaid, korpuseid, kõrvaklapi- ja kõlarikomplekte, varuosi ja hooldustarvikuid. Poolas ca 50%-list turuosa omaval ettevõttel on müügiväljundid ka 24 Euroopa riiki. Ettevõtte kapitalivajadus on seotud täiendavate investeeringute ja ülevõtmisplaanidega.

Suprema on ärikinnisvara rahastaja EFH S.A. kinnisvaraga tagatud võlakirjade emissiooni ainukorraldaja. Seda tüüpi võlakirjad on Poola investorite jaoks suhteliselt uus instrument ning põhinevad struktureeritud finantseerimise põhimõtetel. Prospekt on hetkel ettevalmistamisel ning peaks inspektsiooni jõudma oktoobri lõpus. Emissiooni tähtaeg on 2006. aasta lõpp.

Lisaks ülalmainitutele on Supremal mandaat veel kolme esmase avaliku pakkumise korraldamiseks: meediaettevõtte, IT- ja ATM/pangamaksete teenuseid pakkuvad ettevõtted. Pakkumised, mille kogumaht on ligi 470 miljonit krooni (30 miljonit eurot), toimuvad 2007. aasta esimestel kuudel.

Eestis tegeleb Suprema Eesti Raudtee aktsiate riigile tagasiostu läbirääkimistega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2006, 10:00
Otsi:

Ava täpsem otsing