Estonia komisjoni esimees Laur: salapärased tuukrid Estonial on muinasjutt

23. oktoober 2006, 12:10

Väiteid, nagu oleks enne komisjoni tuukreid
Estonia vrakil käinud tundmatud tuukrid, nimetas Estonia hukku uurinud endine
rahvusvahelise komisjoni juht Uno Laur Eesti Päevalehes muinasjutuks.

“Esimestel päevadel ei teatudki ju veel, kus vrakk asub. Otsingud käisid ametlikult mitme laevaga ja kujutage ette, et keegi võõras läheb, leiab laeva ja sukeldub sinna. Ma ei usu sellesse,” ütles Laur.

Uno Laur nimetas aga vraki ülestõstmist ja uut uurimist lootusetuks ettevõtmiseks. “Keegi pole koostanud meie komisjoni omast erinevat loogilist juttu, kus kõik klapiks,” sõnas Laur.

Uppunud parvlaeval Estonia relvade vedamist uuriva riigikogu komisjoni esimees Margus Leivo kirjutab tänase Eesti Päevalehe arvamusküljel, et Estonia vrakil käidi nii enne kui ka pärast ametliku uurimiskomisjoni tuukreid ja seda komisjoni teadmata.

“Küll aga häirib mind praegu väga hoopis üks teine teema, sest selgunud on asjaolu, et paralleelselt uurimiskomisjoniga on laeval käidud ka komisjoni teadmata ning märksa varem, kui uurimiskomisjoni tuukrid sinna jõudsid. Või tuleks hoopis öelda, et enne kui neid sinna lasti,” kirjutas Leivo.

Siseminister Kalle Laanet ütles, et ta ei saa anda hinnagut Leivo väitele, kuna laeva huku koht ei asu Eesti territooriumil ning siseministeeriumil ei ole võimalik neid väiteid tõestada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2006, 12:10
Otsi:

Ava täpsem otsing