Rein Lang pidurdab öise alkoholimüügi keelamist

14. november 2006, 07:21

Justiitsminister Rein Lang ei kavatse
kooskõlastada põllumajandusministeeriumi plaani keelata kogu Eestis öine
alkoholimüük.

Täna hommikul kirjutab justiitsminister Lang alla paberile, millega ei kooskõlasta põllumajandusministeeriumi kavatsust keelata järgmisest aastast kogu Eestis öine alkoholimüük, kirjutas Postimees. Ilma justiitsministeeriumi nõusolekuta aga keeld seaduseks ei saa.

Kui põllumajandusministeerium põhjendab soovi keelata alkoholimüük vajadusega vähendada alkoholitarbimist Eestis, siis justiitsministeeriumi huvitavad kohaliku omavalitsuse õigused.

Nimelt võivad praegu öist alkoholimüüki oma territooriumil keelata vallad ja linnad, nii kuidas ise paremaks peavad, ning justiitsminister Langi sõnul on selle õiguse äravõtmine põhiseadusega vastuolus.

«Iga omavalitsus teeb seda, mida õigeks peab. Kus ja mida kusagil müüakse, on kohaliku omavalitsuse otsustada,» selgitas Lang.

Põllumajandusministeerium vastas justiitsministeeriumile, tsiteerides sama ministeeriumi ettevalmistatud korrakaitseseaduse eelnõu, millega taheti kohalikelt omavalitsustelt võtta õigus teha oma territooriumil ise käitumisreeglid ja määrata need kogu riigis kehtiva seadusega.

Langi sõnul on see näide aga asjassepuutumatu, sest kaubandust puudutavad küsimused erinevad käitumist puudutavatest reeglitest ja kaubandusküsimustes ei saa riik kohalike omavalitsuste mängumaale tungida.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkaubi sõnul on justiitsministeeriumi vastuseis halb uudis, sest öise alkoholimüügi keelamine osas omavalitsustes tekitab alkoholiturismi naaberomavalitsustesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. November 2006, 07:21
Otsi:

Ava täpsem otsing