Milder: Baltikal läheb Ukrainas isegi hästi

28. veebruar 2014, 00:00

Baltika juht Meelis Milder ütles, et arvestades meedias avanevat pilti ning Ukraina olukorra intensiivsust, on nende müügitulemused seal pigem isegi head.

Viimaste nädalate müüki Ukrainas Milder börsireeglite tõttu kommenteerida ei saa, kuid vaadates aasta alguse tulemusi, võib öelda, et sealsed müügitulemused olnud pigem head. “Praegu on avatud ja toimivad kõik meie Ukraina poed viies eri linnas,” lisas ta.

Milderi sõnul pole grivna riski võimalik antud olukorras finantstehniliselt maandada. “Mida omalt poolt saame teha, on hindade pidev korrigeerimine ning seda võimalust oleme Ukrainas ka kasutanud,” ütles Milder.

Baltika teatas eile börsile, et ettevõtte neljanda kvartali käive kasvas aastaga 3%, 16,7 miljonile eurole. Puhaskasum vähenes peaaegu viiendiku võrra, 865 000 eurole.

Tulemused vastasid LHV panga ­ootustele –16,8 mln eurose käibe juures 0,9 mln puhaskasumit.

Pärast nõrka kolmandat kvartalit näitas neljanda kvartali tulemus paranemist ja Baltika jõudis parimate kvartalitulemuste lähedale.

Aasta kokkuvõttes saavutas suurima jaemüügi kasvu Eesti – 12%, talle järgnes Läti 9% ja Leedu 2%ga.

Venemaal nõrgalt. Grupi terviktulemusele avaldasid aga negatiivset mõju Ida-Euroopa tulemused. Venemaa jaemüük vähenes neljandas kvartalis 19%. Venemaa ebakindel majanduse tulevik, nõrgenenud rubla (2013. aasta jooksul nõrgenes rubla ca 11%) ja tõusnud hinnad on oluliselt pidurdanud rõivakaubanduse elavnemist.

Ukraina neljanda kvartali jaemüük vähenes 2%, kuid kohalikus valuutas saavutati siiski müügi 2% suurune kasv.

Baltika teatas börsile, et selleks aastaks töötati välja uus finantseerimiskava, mis sisaldab nii panga kui ka investorite finantseerimist. Selle käigus emiteeritakse vahetusvõlakirju. Pankadega on saavutatud kokkulepe suurendada arvelduskrediiti kuni 2 miljoni euro võrra, mis katab kõige kuluefektiivsemalt hooajaliselt suureneva käibekapitali vajaduse. Nõukogu on otsustanud teha investoritele ettepaneku 2 miljoni euro kaasamiseks kolmeks aastaks konverteeritavate võlakirjade avaliku pakkumisega.

 • Püütakse vähendada Ukraina ja Venemaa riske

Baltika 2014. aasta üks olulisem tegevussuund on Ukraina ning Venemaa riskide vähendamine. Üheks võimaluseks, mille suunas tegutsetakse, on muuta opereerimismudelit nendel turgudel.

Lisaks on 2014. aasta tähele­panu suunatud Balti riikides positsioonide tugevdamisele ning muude müügikanalite jätkuvale arendamisele. Ettevõtte jaoks on Baltimaade jaekaubandus oluline tugipunkt majandusliku stabiilsuse ja kasvu tagamisel ning Baltimaade turul tugevas konkurentsis positsiooni hoidmiseks on vajalikud olemasolevate poodide renoveerimised ja uute poodide avamised.

Samuti jätkub töö frantsiisi­müügi võrgustiku laiendamisega ja tehakse ettevalmistusi lisaks Montonile ka kõikide teiste Baltika kaubamärkide rahvusvahelise e-müügi avamiseks 2014. aasta lõpuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  27. February 2014, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing