Eesti on omanike riik. Me elame siin püsivalt, see maa ja need majad on meie omad. Kinnisvaramaksu kehtestamine purustaks seega Eesti omariikluse ühe kõige olulisema alustala, kirjutab Parempoolsete juhatuse liige Andrus Kaarelson.

- Andrus Kaarelson.
- Foto: e-estonia.com
Parempoolsed on kõigiti nõus suure osa
IMFi värskes hinnangus esitatud seisukohtadega. Näiteks see: Eesti maksukoormus on jõudnud kriitilisele piirile, kus maksude edasine tõstmine võib hakata laekumisi hoopis vähendama. Täpselt nii, maksutõus on tõesti olnud pretsedenditult järsk ja täiesti põhjendamatu.
Mis puudutab aga IMFi soovitusi varamaksudega, siis siin lähevad meie arvamused täpselt vastassuunas.
Esiteks soovitas IMF kaaluda elamumaa maksuvabastuse piiramist, sest kodualune maa on Eestis suures ulatuses maksuvaba. Olgu, maksubaaside üle võib pidada debatti, aga kindlasti ei toeta Parempoolsed maamaksu praegust kiiret tõusu – viimase kolme aastaga on see juba paljudes piirkondedes kahekordistunud. Selline surve koduomanikele on lihtsalt ebaõiglane.
Pealegi viib see meid ka majanduse vaates valesse suunda – soovi hästi elada ei tohi ometi karistada.
Äripäeva arvamustoimetus küsis eri erakondade poliitikutelt kommentaari
Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) eelarvesoovitustele. Teemat käsitles toimetus ka
juhtkirjas, peatudes pikemalt varamaksudel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hoiame maailma kõige konkurentsivõimelisemat maksukeskkonda, kirjutab riigikogu rahanduskomisjoni esimees, endine rahandusminister Annely Akkermann (Reformierakond).
Raha tuleb võtta sealt, kus seda on – näiteks lisamaksustada panku ja kehtestada astmeline tulumaks, kirjutab riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Andrei Korobeinik (Keskerakond).
Üldiselt kipuvad IMFi soovitused Eestile langema kurtidele kõrvadele, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Jürgen Ligi: Eestis ei ole liiga palju makse tõstetud
Eesti majandus on struktuursete muutuste lävel ning vaja on reforme, eelarve päästmiseks tuleks aga otsida uusi traditsioonilisi makse, sest praegused maksumäärad on roninud juba oma tippu.
5% aastaintress ja kord kvartalis intressimakse: võlakirju saab märkida kuni 30. maini
Eesti riigile kuuluv energiaettevõte Eesti Energia pakub Eesti jaeinvestoritele võimalust panustada Eesti energiajulgeoleku kindlustamisse ja teenida samal ajal stabiilset tulu. Kolmeaastase tähtajaga ja 5% aastase intressimääraga võlakirjade emissiooniga kaasatakse vahendeid energiasüsteemi arendamiseks. Strateegiliselt olulise ettevõttena loob Eesti Energia väärtust nii oma klientidele, Eesti riigile kui ka investoritele.