Andres Haabu • 3. november 2017 kell 13:45

Ford tegi huligaanidele kingituse

Foto: Ford

Ford töötas USA ja Kanada turule välja väga omapärase abivahendi, mille eesmärgiks on Focus RSi käsipiduriga sooritatavaid kannapöördeid lihtsamaks teha, kirjutab Briti autoväljaanne Car Magazine.

Otsekui rallimasinast välja karanud pidurihoob saabub maailma, kus kaasaegsed autod võimaldavad sõidu ajal aina vähem käsipidurit kasutada. Algul kandis projekt nime “Wicked Stick” (e. k kuri hoob) ja selle eesmärgiks on toimida samuti nagu rallimasinates järske pöördeid võimaldav hüdrauliline käsipidur.

Toode, ametliku nimega Ford Performance Drift Stick, lubab Ford Focus RSi juhtidel saavutada suuri külglibisemise nurkasid ja kummalise asjanduse kiitis heaks driftimeister Ken Block ise.

Üks tõmme ja uus käsipidurikang lukustab tagarattad samamoodi nagu siis, kui sai kunagi 18aastasena tühjal parkimisplatsil käsipiduri kangi rebitud.

Erinevalt hüdraulisest käsipidurist on uut seadet kergem paigaldaga ja vajadusel ka eemaldada. Fordi süsteem avab tagadiferentsiaali sidurid ja lukustab samal ajal tagarattad, tekitades nii külglibisemise.

Kahjuks on uus seade praegu saadaval vaid USAs ja Kanadas, sõiduki garantii kehtib edasi ja hinnasildil on 999 dollarit. Ilma ühegi keevituse, puuritud augu või lisanduva pidurisadulata komplekt on Fordi sõnul mõeldud kasutamiseks vaid ringrajal ja kindlasti mitte öisel ajal ostukeskuse parkimisplatsil suurejooneliste poognate joonistamiseks.

Foto: Ford
Hetkel kuum