Nintendo kahjum lükkas aktsia langusse

27. juuli 2016, 12:03
Asukohapõhise Pokémon Go mängu pöörane edu on tõmmanud tähelepanu Jaapani mängutootja Nintendo aktsiale.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160727/BORS/160729800/AR/0/AR-160729800.jpg

Nintendo lõpetas eelmise kvartali kahjumis, kuid loodab hiljuti turule toodud kultusmängu Pokemon Go abiga tulemusi parandada. Aktsia reageeris uudisele langusega.

Ettevõtte ärikahjum oli teises kvartalis 49 miljonit dollarit, samas kui eelmise aasta samal ajal suudeti pea 10 miljoni dollariga kasumisse jääda. Kahjumi põhjustena nähakse jeeni tugevnemist, mis vähendab välismaalt saadavaid tulusid.

Tokyo börsil noteeritud ettevõtte aktsia reageeris kahjumiteatele üle 5protsendilise langusega. Seda hoolimata sellest, et Nintendo kahjum oli väiksem, kui analüütikud ennustasid.

Lootused tulevikul

Eelmise kvartali tulemused ei kajasta aga Pokemon Go turule toomisest saadavat tulu ning Nintendo loodab kultusmängust oma tulemuste kiiret ning märkimisväärset paranemist. Potentsiaali nähakse ainuüksi kas või sellepärast, et kolm nädalat tagasi käivitatud Pokemon Go rakendus on ettevõtte turuväärtust praeguseks rohkem kui poole võrra kergitanud.

Samuti säilitati ettevõtte aastaprognoosid, mille kohaselt loodetakse ärikasumit sel majandusaastal rohkem kui kolmandiku võrra kasvatada. Prognoose toetab plaan, mille kohaselt tullakse septembris turule rakenduse tasulise versiooniga Pokemon Go Plus. Edasiarendus võimaldaks mängijatele lähedal asuvatest Pokemonidest juba varem teada saada ega sunniks neid pidevalt oma telefoniekraane jälgima.

Nintendo saab üle 70 protsendi käibest välismaalt, mis muudab börsifirma valuutakõikumiste suhtes haavatavaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. July 2016, 12:10
Otsi:

Ava täpsem otsing