Rainer Saad • 9. september 2016 kell 9:27

Gundlach: olge valmis intressimäärade tõusuks

Varahaldusfirma DoubleLine Capitali asutaja ja juht Jeffrey Gundlach.  Foto: Bloomberg

Üle 100 miljardi dollari haldava DoubleLine Capitali investeeringute juht Jeffrey Gundlach ütles, et võlakirjainvestorid peaksid olema valmis intressimäärade tõusuks ja kõrgemaks inflatsiooniks.

„See on suur, suur liikumine. Intressimäärad on jõudnud põhja. Need ei pruugi lähiajal tõusta, kuid ma arvan, et see on algus sellele, et tasuks asuda kaitsvale positsioonile,“ ütles Gundlach Bloombergile.

„Inimesed küsivad, kuidas intressimäärad küll tõusta saavad. Kuid tegelikult need tõusevad juba praegu tasapisi,“ sõnas Gundlach.

Gundlachi juhitud Total Return Fund on aasta algusest kasvanud 4 protsenti, samas kui võlakirjafondide keskmine tootlus on sel aastal olnud 2 protsenti. Erinevalt teistest varahalduritest suudab Gundlach endiselt oma fondi raha meelitada. Augustis voolas tema Total Return Fundi 158 miljonit dollarit investorite raha.

Gundlach prognoosib, et USA presidendivalimised võidab Donald Trump. Tema arvates tähendaks nii Clintoni kui ka Trumpi võimuletulek seda, et üha rohkem hakatakse investeerima infrastruktuuri.

Hetkel kuum