Mait Kraun • 1. november 2016 • 1 min
Jaga lugu:

Kulla hind tõusis viimase kuu tippu

Kullast münt.  Foto: EPA

Kulla hind tõusis täna viimase kuu kõrgeima tasemeni, sest USA presidendivalimised lähenevad ja dollar taandub, vahendab MarketWatch.

Kauplejad ootavad ka Föderaalreservi tänase kohtumise tulemusi. Arvatakse, et intressimäärasid täna ei tõsteta, aga tõenäoliselt annavad keskpankurid märku, et detsembris ollakse valmis intresse siiski kergitama. Intressimäärade tõstmine mõjub kullale üldjuhul kehvasti.

Kulla detsembrikuu futuuride hind on täna kallinenud 1,5 protsenti 1289 dollarini untsist. Oktoobris on kollane metall odavnenud 3 protsenti.

Hõbeda hind hüppas 3,4 protsenti ja jõudis 18,42 dollarini untsist. Hõbeda hind on oktoobris langenud 7 protsenti.

Dollar odavnes, sest arvamusküsitlustest selgus, et USA presidendivalimised tulevad oodatust ettearvamatumad. Donald Trumpi ja Hillary Clintoni toetusprotsendid on muutunud võrdsemaks.

ICE Dollariindeks on täna langenud 0,6 protsenti 97,71 punktini. Dollari odavnemine muudab kulla ja teised toorained, millega kaubeldakse maailmaturul dollarites, atraktiivsemaks, sest teistes valuutades muutuvad hinnad madalamaks.

„Kui dollar viimastel nädalatel tõusis, liikus kuld sisuliselt külgsuunas,“ ütles Altavesti kaasasutaja Michael Armbruster. „Kui dollar näitab nõrgenemise märke, siis kuld tõuseb. Ma arvan, et see on märk sellest, kuidas tugev füüsiline nõudlus on turgu fundamentaalselt toetamas.“

Armbruster lisas, et poliitilise ebakindluse suurenemine on samuti faktor, mis kullale positiivselt mõjub.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt