Mait Kraun • 7. veebruar 2017 kell 8:15

BP tulemused jäid ootustele alla

Briti naftafirma BP kasum jäi loodetule pea 170 miljoniga alla.  Foto: Reuters/Scanpix

Briti naftafirma BP teatas oma neljanda kvartali tulemused, millest selgus, et nafta hinnatõus ei katnud rafineerimisega seotud tulude langust. Ühtlasti jäid tulemused ootustele alla, vahendab Bloomberg.

BP (varasema nimega British Petroleum) kohandatud kasum oli neljandas kvartalis kokku 400 miljonit dollarit, analüütikud ootasid 567,7 miljoni dollari suurust kasumit. Teised suuremad naftafirmad – näiteks Royal Dutch Shell ja Exxon Mobil – on teatanud, et praeguste naftahindade juures katab rahavoog nende kulutused ja ka dividendid. BP teatel ei saavuta nad taolist olukorda enne aasta lõppu, lisaks sellele on selleks vaja, et nafta hind tõuseks 60 dollarini barrelist.

Tekkinud on muster – ettevõtete naftast ja maagaasist saadavad kasumid kasvavad, sest nafta kallineb. Samal ajal on kehvemaks muutunud rafineerimise ja kauplemisega seotud tulud, mis nullib nafta hinnatõusu mõju.

„Peaaegu kõik suuremad naftafirmad on prognoosidele alla jäänud ja peamine põhjus on rafineerimisäri nõrgenemine,“ ütles BMP Capital Marketsi analüütik Brendan Warn. „Võib-olla ootasid inimesed asjade liiga kiiret muutust.“

BP aktsia on täna kukkunud 2,5 protsenti, 464,7 pennile. Sellel aastal on ettevõte odavnenud juba 8,7 protsenti. Stoxx 600 nafta- ja gaasiindeks on samal ajavahemikul odavnenud 4,2 protsenti.

 

 

Hetkel kuum