Pille Ivask • 20 veebruar 2017

Kraft Heinz pani Unileveri tehingu ajastamisega mööda

Unilever  Foto: epa

Unileveri aktsia alustas tänast päeva tugeva langusega, vahendab Bloomberg.

Unileveri aktsia hind langes täna hommikul Londoni börsil 7,9% võrra, tõsi, nüüdseks on hind juba 6,47% jagu plussis.

Bloomberg kirjutab, et Unileveri aktsia hinna languse põhjus võib olla kiire ja järsk loobumine Kraft Heinzi ettepanekust. Juhul kui Suurbritannia ettevõte oleks ülevõtmise ettepanekuga nõustunud, oleks tegu olnud läbi aegade suurima tehinguga toiduainetööstuses. Kuna Unilever ütles ettepanekule aga kategoorilise ei, on sellega ilmselt maha mängitud kahe ettevõtte sõbraliku ühinemise võimalused ning see omakorda ei meeldinud investoreile.

“Kraft Heinzi huvi sai avalikuks väga varajases staadiumis,” ütles ettevõtte kõneisik Michael Mullen. “Meie eesmärk oli jätkata sõbralikul toonil, ent Unilever tegi selgeks, et ei ole asjast huvitatud. Seega on mõlema ettevõtte jaoks kõige mõttekam tehingust loobuda, et mõlemad firmad saaks keskenduda oma plaanidele ja tulemustele,” ütles ta.

Unilever on teatanud, et Kraft Heinzi ülevõtmise ettepanek on liiga tagasihoidlik. Tehingu hind oleks olnud 50 dollarit aktsia kohta, mis ei kajasta Unileveri sõnul firma tegelikku väärtust.

Bloomberg Intelligence’i analüütik Ken Shea märkis, et Kraft Heinz käitus ülevõtmisettepanekut tehes läbimõtlematult ning ajastas plaani avalikustamise valesti. “Ettepanek tehti kohe pärast tulemuste avaldamist eelmisel kolmapäeval. Neist tulemustest selgus, et ülevõtmise vajadust polegi,” lisas Shea.

Hetkel kuum