Pille Ivask • 22. märts 2017 kell 15:28

Sears sammub pankroti suunas

Searsil läheb juba pikka aega väga kehvasti  Foto: epa

Searsi aktsia on täna langenud 14,7% võrra, kuna investorid kahtlustavad, et ettevõte ei suuda enam kauem finantsraskustes sipelda ning läheb pankrotti.

Eile avaldatud ametlikes tulemustes teavitas Sears, et pole enam kindel, kas ettevõte suudab tulevikus jätkata. Murepilved on õhus olnud juba kaua ning seda kajastab ka ettevõtte aktsia hind, mis on viimasel aastal 39% jagu langenud.

Investoritele pole jaeettevõtted juba pikemat aega erilist huvi pakkunud ning Searsi puhul kardetakse ka seda, et kuigi ettevõte müüb raha saamiseks järjest maha oma varasid, ei saa see lõpmatuseni jätkuda.

Wall Street Journal kirjutas möödunud kuul, et ettevõte on palganud advokaadid, et nood aitaksid mõelda, mida ette võtta laenukohustustega, mida ettevõte suure tõenäosusega kanda ei suuda.

Neljandas kvartalis oli Searsi kahjum 607 miljonit dollarit, mis on 27 miljonit rohkem kui aasta varem. Viimase 24 kvartali jooksul on Sears teavitanud kahjumist 22 korral. Searsi käive oli neljandas kvartalis 6,1 miljardit dollarit, mis on 1,2 miljardi jagu vähem kui aasta tagasi.

Hetkel kuum