Mait Kraun • 6. september 2017 kell 7:03

Goldman: Põhja-Korea ei suru kulla hinda üles

Väikeinvestorid otsivad, kuhu rahutul ajal varjuda.  Foto: EPA

Analüütikud usuvad, et kulla hinna tõusu taga on geopoliitilised pinged Põhja-Koreaga. Goldman Sachsi hinnangul peitub peamine põhjus mujal, vahendab CNBC.

Selleks on USA presidendi Donald Trumpiga seotud ebakindlus, mis on kullale hoo sisse lükanud. Ebakindlus ei tohiks aga kaua kesta, ütlevad Goldmani analüütikud.

Kulla hind on viimasel ajal tublisti tõusnud. Veel juulis kauples kuld 1210 dollari juures, nüüdseks on väärismetalli untsi hind tõusnud 1339 dollarini, mis on viimase aasta kõrgeim tase, selgub Reutersi andmetest.

Metalli hind on tõusnud ajal, mil Korea poolsaare geopoliitilised pinged on teravnenud. Pühapäeval teatas Põhja-Korea, et katsetas edukalt vesinikpommi.

Goldmani analüütikud arvavad, et Põhja-Korea sündmused moodustavad 100dollarisest hinnatõusust vaid 15 protsenti.

„Washingtoni viimase paari kuu sündmused mängivad kulla hinna tõusus palju suuremat rolli. Kallinemine järgnes dollari odavnemisele,“ teatas pank ja lisas, et tõenäoliselt ei suuda kollane metall praegusel tasemel kaua püsida.

„Pärast orkaan Harveyt on Washington sunnitud erimeelsustest üle olema,“ teatas Goldman. „Võetakse vastu seaduseelnõusid ning käivitatakse taristuprojektid.“

Goldman prognoosib, et aasta lõpuks maksab unts kulda 1250 dollarit.

Hetkel kuum