Lauri Teder • 7. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Reisiteenuste vahendajate aktsiad kukuvad

Foto: EPA

Wall Street võttis Booking.com-i omanikfirma Priceline Groupi tagasihoidliku neljanda kvartali kasumiprognoosi ja reisiportaali TripAdvisor kehvad kolmanda kvartali tulemused vastu müügivalanguga.

Priceline Groupi hinnangul jääb ettevõtte aktsiakasum viimases kvartalis 13,40 kuni 14 dollari piiresse ning ei jõua seega analüütikute 15,56-dollarise koondprognoosi lähedalegi, vahendab Reuters. Samuti ennustab Priceline käesolevaks kvartaliks 8% kuni 13% broneeritud ööbimiste arvu tõusu, sellal kui eelmise aasta samal perioodil ulatus kasv tervelt 31 protsendini.

Samal ajal vähendavad Priceline'i kasumimarginaale sel aastal ka turunduskulud, sest firma plaanib laiendada oma portaali Booking.com reisi- ja majutusteenuseid kaheksateistkümnesse uude riiki. Lisaks Eestiski toimivale leheküljele Booking.com kuuluvad Priceline Groupile veel ka kaubamärgid Priceline.com ja Kayak.

TripAdvisor ei suutnud möödunud kvartalis tabada aga ei analüütikute tuluootusi ega kergitada võtmenäitajaid nagu iga broneeringu pealt keskmiselt teenitav tulu. Viimane hoopis langes ja seda aasta lõikes lausa 11%.

Mõlema ettevõtte halvenenud käekäigu üheks põhjuseks on kahtlemata konkurents, mida pakuvad alternatiivsed majutusteenused nagu Airbnb. Teisalt on aga hotellid õppinud end paremini ja otse klientidele turundama.

Teisipäeval kella kaheksa paiku on firma aktsia vajunud juba ligi 12% allapoole ja kaupleb praegu umbes 1675 dollari juures. TripAdvisor Inc aktsia on täna kaotanud aga tervelt 19% oma väärtusest. Negatiivsed uudised on tõmmanud kaasa ka Priceline'i konkurendi Expedia, mis on odavnenud 1,6%.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt