Mait Kraun • 17. november 2017 kell 18:54

Uued tooted panid Tesla aktsia tõusma

Tesla tegevjuht Elon Musk.  Foto: Scanpix

Tesla aktsia ja võlakirjade hinnad on täna tõusuteel, sest ettevõte avalikustas elektril töötava veoauto ja uue sportauto, vahendab MarketWatch.

Wall Streeti analüütikute jaoks oli uudis väga positiivne – eilse üritusega tabati kaks kärbest ühe hoobiga. Ettevõte sisenes nii elektriliste veoautode turule kui ka luksuslike sportautode turule. Veoauto sõiduulatus, kiirendus ja muud näitajad ületasid analüütikute ootusi. Sportauto oli aga täielik üllatus.

Tesla aktsia on täna tõusnud ligi 2 protsenti, 317 dollarini. Tänavu on elektriautode tootja aktsia kallinenud 47 protsenti.

Veoauto tootmist alustatakse juba 2019. aastal. Mitmed suured ettevõtted – näiteks J.B. Hunt Transport Services ja Wal-Mart Stores – on juba tellimused veoautode ostmiseks sisse andnud. Diiselmootoriga veoautosid tootva Cummins Inci aktsia kukkus aga ligi 5 protsenti, sest kardetakse, et uus tehnoloogia võib nende äri õõnestada.

„Tundub, et Tesla veoauto ületab diiselautosid peaaegu igat pidi,“ kirjutasid Morgan Stanley analüütikud. Nad ütlesid, et nüüd algab „veoautode uus ajastu“.

 

Hetkel kuum