Äripäev • 30. august 2018 kell 5:59

Harju Elekter laieneb Leedus

Harju Elekter kasvatab 2,4 miljoni eurose investeeringuga Leedus tootmisvõimsust, et pakkuda klientidele laevaehituse ja tööstuse segmentide tooteid ja lahendusi.

Harju Elekter.  Foto: Andras Kralla

Harju Elekter teatas, et Leedu tütarettevõte RIFAS UAB sõlmis ehitusfirmaga Panevezio Statybos Trestas AB lepingu RIFAS tootmishoone laiendamiseks Panevežyses. Lepingu maksumus on 2,4 miljonit eurot ning leping sisaldab optsiooni täiendava juurdeehituse (800 m²) tellimiseks. Ehitus algab pärast ehitusloa kätte saamist hiljemalt septembris.

Pärast ehituse lõppu järgmisel aastal suureneb Leedu tütarettevõtte kontori- ja tootmispind seniselt 3500 m²-lt 8200 m²-le. Laiendus võimaldab oluliselt lisada tootmisvõimsust, et pakkuda klientidele laevaehituse ja tööstuse segmentide tooteid ja lahendusi, seisis pressiteates.

ASi Harju Elekter Leedu tütarettevõte RIFAS UAB kuulub kontserni 2003. aastast. Ettevõtte fookus on suunatud toodete ja lahenduste välja töötamisele ja lepingulisele tootmisele süsteemide integraatoritele merendus- ja tööstussektoris.

Harju Elekter Grupp on kesk- ja madalpinge elektri- ja automaatikaseadmete valmistaja Baltimaades ning tuntud tootja Skandinaavia riikides. Harju Elektri põhitegevusalaks on elektrienergia jaotuseks ja ülekandeks vajalike seadmete välja töötamine, tootmine ja müük. Põhitegevust toetavad lehtmetalltoodete tehas Eestis ning tööstuskinnisvara arendamine ja rentimine.

Harju Elekter Grupi Eesti, Soome, Rootsi ja Leedu tehastes töötab 750 spetsialisti ning 6 kuu konsolideeritud müügitulud olid 59,8 miljonit eurot. Harju Elektri aktsiad on noteeritud Tallinna börsil.

Hetkel kuum