Väiksematel börsifirmadel on viimasel ajal kehvasti läinud

Kaubanduspinged aitasid väiksematel börsifirmadel kallineda kiiremini.  Foto: EPA
Mait Kraun • 8. oktoober 2018 kell 16:32

Väiksema turuväärtusega aktsiatel on viimasel ajal läinud tunduvalt kehvemini kui suurfirmadel, kirjutab Bloomberg.

Bespoke Investment Group analüüsis S&P 1500 Composite indeksi börsifirmasid ja leidis, et mida väiksem on ettevõtte turuväärtus, seda kehvem on viimastel kuudel olnud selle tootlus. Sellel kuul on indeksi 150 suurimat aktsiat kollektiivselt odavnenud vähem kui 0,5 protsenti. 150 kõige väiksema firma aktsiad on langenud aga enam kui 4 protsenti.

Enne sügist oli väiksematel firmadel aga paremini läinud. „Väiksema turuväärtusega ettevõtted suutsid aasta alguses vabalt suurematele silmad ette teha, aga viimasel ajal on trend järsult pöördunud,“ kirjutasid Bespoke’i analüütikud esmaspäeval avaldatud kommentaaris.

Aasta alguses nägid investorid pisemaid börsifirmasid hea panusena, sest kaubandussõda ei mõjuta neid nii palju kui suurfirmasid. Nüüdseks on aga uus NAFTA kokkulepe (Põhja-Ameerika Vabakaubandusleping) paigas ning investorid vaatavad oma riskid intressimäärade tõustes üle. Väiksemate firmade potentsiaal on nende jaoks vähenenud.

Russell 2000 indeks on kogu oma tänavuse edumaa S&P 500 indeksi ees ära andnud – Russell 2000 on suurfirmasid koondavale S&P 500 indeksile alla jäänud juba kuus nädalat järjest. Viimati juhtus nii üle aasta aja tagasi.

Hetkel kuum